Workshop s Andrew Epplerem 11.-13.8.2017

KMOTR ČESKÉ ASHTANGY SE VRACÍ!
Andrew Eppler opět v Praze 11.–13. srpna 2017

Andrewova praxe ashtanga vinyasa jógy stojí na opravdu pevných základech, neboť studoval u těch nejpovolanějších, jež stáli na samém začátku (B.N.S. Iyengar, K. Pattabhi Jois, David Williams a Danny Paradise) a už ji více než 30 let učí jógové nadšence po celém světě. Andrew zásadně ovlivnil i českou scénu, když nasměroval Dalibora Štědronského k B.N.S.Iyengarovi, a tím předurčil podobu Ashtangy v Čechách v prvních letech milénia. Nyní se po několika letech vrací zpátky do Prahy, aby sdílel svoje vnímání jógy. Na svém workshopu nás Andrew s lehkostí sobě vlastní provede první a druhou sérií a vedle toho ukáže hlubší a jemnější podoby jógové praxe. Tento workshop pojímá praxi ashtanga vinyasa jógy velmi uceleně a přináší širší souvislosti, což vedle instruktorů jógy ocení i zapálení praktikující nebo ti, kteří se chtějí s tímto směrem důkladně seznámit.

Program
pátek 11. 8. Esence ashtanga vinyasa jógy 18.00–20.30 hodin
sobota 12. 8. První série dech po dechu 9.00–11.30 hodin
Mudry, bandhy a dech 12.00–14.00 hodin
neděle 13. 8. Druhá série, posuňte svou praxi dál 9.00–11.30 hodin
Pránájáma a srdce slunce 12.00–14.30 hodin

Místo Praha, bude upřesněno

Cena celý workshop 4500,– Kč
jen pátek 1000,– Kč
jen sobota nebo neděle 2000,– Kč

Přihlášení a informace Martin Wagenknecht:  ohni.ohen@gmail.com

Doplňující informace
Andrew přístupuje k učení velmi osobitě – je laskavý se smyslem pro humor a současně opravdový s hlubokým vhledem. Ve svém učení se zaměřuje na ty nejpodstatnější prvky, na kterých ashtanga vinyasa jóga stojí: dech, bandhy, pozdrav slunci a vinyasa. Jeho velké téma je tradice vs. inovace aneb jak přistupovat k dávné tradici ve světle potřeb současného člověka (a adepta jógy).
Vedle první a druhé série a různých modifikací, jež pomohou cvičení přizpůsobit momentálním potřebám našeho těla, se Andrew zaměří také na jemnější a hlubší jógové techniky. V bloku věnovaném mudrám a v dalším zaměřeném na pránájámu, anatomii energetického systému a hluboký význam pozdravu slunce Andrew představí nejen konkrétní techniky, ale také filozofii, ze které vycházejí.
Bonusem celého setkání, který praxi dodá širší souvislosti, bude promítání filmu Mysore Yoga Traditions, jenž mapuje vývoj jógy v jihoindickém Mysore (kolébce ashtangy) od počátků až po současnost. Andrew stojí v čele týmu tvůrců a velmi rád se podělí o poznatky získané v průběhu natáčení.

Užitečné odkazy
Andrew Eppler http://www.ashtangayogastudio.com
Článek Tradice vs. Inovace http://www.ashtangayoga.info/ashtangayoga/tradition/170314-tradition-vs-innovation
film Mysore Yoga Traditions http://www.mysoreyogatraditions.com