Film Mysore Yoga Traditions

Milí přátelé od jógy,

vřele Vás zvu na promítání filmu Mysore Yoga Traditions,

V podstatě všechna jógová cvičení, tak jak je dnes na západě známe, pocházejí ze dvou zdrojů a) od swámího Šivanandy za b) od Trimula Krišnamačarii. A právě o tradici jógy v Indickém městě Mysore, ve kterém Krišnamačaria působil pojednává tento film.

Neb u kořenů současných škol jógového cvičení jako je Ashtanga Vinyasa, Vinyasa fow, Jivamukti, power yoga, Jóga dle Iyengara a mnohé další naleznete právě T. Krišnamačariu, tak tato akce je zamýšlena jako příležitostí k vzájemnému setkání nadšených jógujících různých škol a stylů…

Cílem filmu, je přiblížit mysorskou jógu a filozofii, tak, jak ji vnímají místní pamětníci, učenci, filozofové, jogíni a duchovní vůdci. Ti hovoří o tom, co to jóga je, jaký je její původní záměr a jak oni sami vnímají způsob, jakým je jóga dnes vyučována a praktikována po celém světě. Slovo dostanou zejména učenci ze slavné Maharaja´s Sanskrit College, neboť nastala chvíle pro to, aby se vyjádřili i ti, kteří střeží živoucí tradici jógy.

Film byl již v létě v Praze promítán a to za přítomnosti tvůrce, mého kamaráda a učitele Andrew Epplera. Pro velký úspěch a zájem a u příležitosti definitivního dokončení filmu pořádáme na popud Andrewa tuto „taképremiéru“, tentokrát již definitivní podoby snímku.

Film je v angličtině s anglickými titulky a provází jím hlas Andrewa Epplera, který stál v čele týmu tvůrců. Trailer a další informace o filmu můžete shlédnout na: www.mysoreyogatraditions.com

Kdy: v pondělí 2.10. od 19:45
Cena: 200,-
Místo: Vnitroblok, Tusarova 31, Praha Holešovice

Rezervace snad nejsou nutné, ale chcete-li mít místo jisté raději pište Martinovi Wagenknechtovi: ohni.ohen@gmail.com
popř. mně – Dalibor Štědronský: ashtanga.cz@gmail.com