Vlídný úvod do zaklánění

sobota 30.3.2019

Tento seminář je do značné míry pozvánkou na lekce „II. série“ nebo „Laboratoř“ – viz Rozvrh . Mým záměrem je rozptýlit obavy ze zaklánění a ukázat, že teprve zaklánění přináší zajímavé zážitky na jógové cestě:)

Pokud předklonové a rotační ásany jsou víceméně terapeutické, tak záklonové pozice hýbou energiemi a emocemi. Což z počátku může trochu nemile překvapit, neb probuzené emoce nemusí být z těch, které „máme rádi“ (strach, zloba, vztek…), ale po čase nám pravidelné praktikování záklonů začne přinášet radost a více energie…

Určeno: Tento seminář není určen naprostým začátečníkům. Ocení ho zejména ten, kdo již alespoň půl roku či rok cvičí krátkou první sérii nebo alespoň rok pravidelně navštěvuje lekce jakékoliv formy dynamické jógy.

Program:

  1. Neb celá „bezbolestnost“ záklonu tkví ve správném dýchání, tak samozřejmě notná část semináře bude věnována technice dechu!
  2. Trochu pohovořím o tom proč se zaklánět a jak na to abychom si neubližovali.
  3. Pak se již prakticky probereme přípravné ásany, které nás uvolní a rozhýbou tam, kde to pro záklony potřebujeme“.
  4. Projdeme zkrácenou ll. Sérií Ashtangy, tak jak ji cvičíme na středeční lekci „ll.série“.
  5. S důrazem na správnou techniku vyzkoušíme klasické ásany – uštrásana a urdhva dhanurásana a následně budeme pozorovat co to s námi dělá…

Cena: 1500,-  Kč

Kde: Octárna Holešovice, Praha 7, Argentinská 24

Kdy: 30.března, začínáme v 9:00, příchod je možný již od ca 8:40. Od 13:00 do 14:00 bude přestávka. Konec v 16:00

Co s sebou: jogamatku, hodí se vlastní deka.

Přihlášky: ashtanga.cz@gmail.com, dotazy: 608044076