Červencové jógování s Daliborem Štědronským v Klášteře Teplá

1. víkend 5.-7.7. Předklánění – vhodné i pro začínající
2. víkend 12.-14.7. Úvod do zaklánění – termín OBSAZEN
3.víkend 19.-21.7. Úvod do zaklánění
4.víkend 26.-28.7. Intenzívní zaklánění – vhodné pro déle praktikující

Prodloužení víkendů:
Na všechny víkendy je možné přijet již ve čtvrtek večer – v pátek ráno pak bude od 7:00 do 9:30 vedená lekce odpovídající tématu víkendu.

Ranní lekce v týdnu od pondělí 15.7. do pátku 19.7. (od 7:00 do 9:30)
Pokud máte chuť zůstat v klášteře déle a každé ráno si zacvičit (pomáhá upevnit návyk denního praktikování), tak v týdnu 15.-19.7. budu mít každé ráno vedenou lekci odlehčené druhé série – se zaměřením na zaklánění (krom pátku, který bude předklonový). Součástí bude vždy dýchání. Cena za 1 lekci 400,-Kč

Podorobnosti k víkendům:
Rozvrh lekcí je vždy:
Pátek 19:00 -20:00
Sobota 7:00 – 9:45, 16:30 – 19:00
Neděle 7:00 – 10:00

Program:
1. víkend 5.-7.7. Předklánění
Víkendový seminář zaměřený zejména na techniku dýchání a předklánění a to zejména v pozicích stojných a v sedu. Důkladně pořešíme dýchání, zvědomíme jeho proces, primárně zdokonalíme výdech, který je základem úspěšného předklánění a nacvičíme nádech „přes bedra“. Projdeme pozice zkrácené první série a to se zaměřením na správnou techniku tj. na to, aby neubližovaly, ale přinášely co největší užitek. Akce je vhodná i pro začátečníky, ovšem pokud mají vztah k fyzicky náročnějšímu cvičení. Jinak je určena tomu, kdo již navštěvuje moje pravidelné lekce, nebo cvičí nějakou formu dynamické jógy.

2. víkend 12.-14.7. Úvod do zaklánění
Záklony jsou nezbytnou součástí ásanové praxe, a to nejen kvůli hře s energií a emocemi, ale i kvůli zdraví a mobilitě páteře. Cílem semináře bude vysvětlit si a vyzkoušet techniku zaklánění, tak aby záklony nebolely (skoro) a hlavně neubližovaly a nakonec nás začaly i bavit. Důkladně pořešíme dýchání, zvědomíme jeho proces a hodně si pohrajeme s nádechem. Seznámíme se s pozicemi zkrácené druhé série Ashtanga Vinyasy. Akce není určena naprostým začátečníkům. Ocení ji zejména ten, kdo již ca rok navštěvuje moje lekce předklonů či jakékoliv formy dynamické jógy.

3. víkend 19.-21.7. Úvod do zaklánění
Seminář věnovaný obdobně jako předchozí záklonům, tzn. že budeme řešit dýchání a správnou techniku záklonů, tak abychom si nedevastovali hlavně bedra, krky, ramena a kolena. Mimo to se podíváme i na jednoduché pozice na rukou a probereme jak na stoje na hlavě a předloktí. Akce není určena naprostým začátečníkům. Ocení ji zejména ten, kdo již ca rok navštěvuje moje lekce předklonů či jakékoliv formy dynamické jógy.

4. víkend 26.-28.7. Intenzívní zaklánění
Řádně prodýchané záklonové ásany čistí a uzdravují naše emocionální těla. Tak se zkusíme čistit. Nádavkem se budeme věnovat náročnějším pozicím vč. pokusů o stoj na rukou. Nevhodné pro začátečníky. Doporučuji déle praktikujícím.

Ceny:
Cena za lekce během víkendu celkem činí 1800,- Kč
Cena za ubytování na dvoulůžkovém pokoji se snídaní je 500,- Kč/noc.
Celkem za víkend 2800,- Kč – zahrnuje cvičení, ubytování 2 noci a snídaně.
Prodloužený víkend celkem 3700,-Kč – čtvrtek večer až neděle ubytování a cvičení.
(Jednolůžkový pokoj je za 600,- kč/noc).

Ubytování: Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz
Odkaz na mapu: Hotel Klášter Teplá u Mariánských Lázní: http://www.mapy.cz/s/ac3t
Stravování: snídaně formou bufetu (k výběru bývá musli, jogurt, chleba sýr, džem, med, něco zeleniny i ovoce, vejce, džus, čaj a kafe…) jsou v ceně ubytování.

S sebou doporučuji vzít:
1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení

Doprava individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny.

Okolí je bohaté na památky: vedle samotného kláštera Premonstrátů jsou to např., Zámky Bečov a Kynžvart nebo blízké Mariánské lázně, či vzdálenější Loket nad Ohří, Karlovy Vary… Okolí je vhodné i na cykloturistiku, koupání.

Přihlášky, dotazy prosím e-mailem: ashtanga.cz@gmail.com . Dotazy popř. tel.: 608044076

Možno je přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 250,-Kč)
Psi v hotelu nechtějí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.