Prodloužený víkend v klášteře 29.8. – 1.9.2019

Víkend věnovaný vlídnému zaklánění začíná pátečním ranním cvičením s příjezdem ve čtvrtek. Ale je možno přijet i v pátek odpoledne se zahájením až večerní lekcí od 19:00.

Program:
Víkendový seminář bude zaměřený zejména na techniku dýchání a vědomého zaklánění. Záklony jsou nezbytnou součástí ásanové praxe, a to nejen kvůli hře s energií a emocemi, ale i kvůli zdraví a mobilitě páteře. Cílem semináře bude vysvětlit si a vyzkoušet techniku zaklánění, tak aby záklony nebolely (skoro:) a hlavně neubližovaly tj. abychom si jimi nedevastovali hlavně bedra, krky, ramena a kolena. Nevysloveným přáním je, aby nás po absolvování semináře začaly záklony bavit:). Prakticky budeme zkoušet, jak pracovat s pánevním dnem a návazně s dechem při vytváření bezbolestného záklonu. Zvědomíme proces dýchání, primárně se zaměříme na nádech „přes bedra“. Předpokladem je zvládnutí dokonalého výdechu.  Vodící linkou semináře budou pozice zkrácené druhé série Ashtanga Vinyasy. Krom záklonů probereme jak dělat stoje na hlavě a předloktí. Důsledně se zaměříme na bezpečnou technikou jejich provádění. Akce není určena naprostým začátečníkům. Ocení ji zejména ten, kdo již navštěvuje moje lekce předklonů či jakékoliv formy dynamické jógy.

Rozvrh lekcí:
Pátek 7:00 – 9:45, 19:00 -20:00
Sobota 7:00 – 9:45, 16:30 – 19:00
Neděle 7:00 – 10:00

Cena za celý víkend od čtvrtka do neděle činí celkem 3800,- Kč.
Zahrnuje cvičení 2300,- Kč a ubytování na dvoulůžkovém pokoji se snídaní 500,- Kč/noc.
Cena za víkend od pátečního odpoledne činí 2800,- Kč – zahrnuje cvičení, ubytování 2 noci a snídaně.
(Jednolůžkový pokoj je za 600,- kč/noc).

Ubytování: Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz
Odkaz na mapu: Hotel Klášter Teplá u Mariánských Lázní: http://www.mapy.cz/s/ac3t
Stravování: snídaně formou bufetu (k výběru bývá musli, jogurt, chleba sýr, džem, med, něco zeleniny i ovoce, vejce, džus, čaj a kafe…) jsou v ceně ubytování.

S sebou doporučuji vzít:
1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení

Doprava individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny.

Přihlášky, dotazy prosím e-mailem: ashtanga.cz@gmail.com . Dotazy popř. tel.: 608044076

Možno je přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 250,-Kč)
Psi v hotelu nechtějí.