Dech a záklony a stoj na hlavě

Praha, sobota 5.10.2019

Cílem tohoto semináře bude prohloubit vědomí dechu a vnést kontrolované dýchání do obtížnějších pozic jako jsou záklony a stoje na hlavě.

V první řadě se budeme, jako již tradičně, věnovat technice dýchání a prohlubování vědomého ovládání břišní stěny a pánevního dna. Dále se podíváme na záklony skrze dýchání, které je klíčem k tomu, aby nebolely.

Záklony jsou nezbytnou součástí ásanové praxe, a to nejen kvůli hře s energií a emocemi, ale i kvůli zdraví a mobilitě páteře. Zatímco jógové předklánění spojené s dýcháním čistí a uzdravuje naše hmotná těla, tak řádně prodýchané záklonové ásany čistí a uzdravují naše těla emocionální…

Krom záklonů se podíváme i na stoje na hlavě s cílem: a) ukázat si, že na nich není nic obtížného, pokud na ně půjdeme skrze dýchání, b) napravit, pokud máme vytvořeny nějaké nevhodné návyky, chybky, které mohou ze záklonů udělat ne zcela zdraví prospěšnou činnost…

Určeno: Tento seminář není určen naprostým začátečníkům. Ocení ho zejména ten, kdo již alespoň půl roku či rok cvičí krátkou první sérii nebo alespoň rok pravidelně navštěvuje lekce jakékoliv formy dynamické jógy.

Cena: 1500,- Kč, záloha 500,-Kč

Kde: Octárna Holešovice, Praha 7, Argentinská 24

Kdy: Sobota 5.října. Začínáme v 9:00, příchod je možný již od ca 8:40. Od 13:00 do 14:00 bude přestávka. Konec v 16:00

Přihlášky: ashtanga.cz@gmail.com

Dotazy: 608044076