Rozvrh

Všechny lekce uvedené v rozvrhu jsou otevřené, rezervace není nutná. Novým zájemcům o cvičení doporučuji nejprve navštěvovat lekce I. série a to i v případě, že s jógou již mají zkušenosti.

Adresa: Tělocvična Gymnázia prof. J.Patočky – Jindřišská 36, Praha 1
Cena za lekci je 200,- Kč

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek

18:00 – 19:30
I. série

   

18:00 – 19:30
Laboratoř

 

19:00 – 20:30
I. série

19:00 – 20:30
II. série

 

I. série: Lekce velmi volně vychází I. série Ashtanga Vinyasy, která je zaměřena zejména na rozhýbání do předklonů. Vyřazeny jsou pozice „ohrožující“ kolena, k náročnějším pozicím jsou nabídnuty varianty. Součástí každé lekce je i vlídné rozhýbání do jednoduchých záklonových ásan. Ústředním prvkem cvičení je dýchání, na kterém jsou postaveny ásany i dynamika lekce.  Lekce jsou vhodné i pro začátečníky. 

II. série: Lekce je přirozeným pokračováním lekcí I. série. Doporučuji ji každému, kdo již pár měsíců tyto lekce navštěvuje a zvládá se „nadechnout do beder“. Tato lekce volně sleduje II. sérii Ashtanga Vinyasy. Ústředním tématem je rozhýbání do záklonů, dále se zde zabýváme intenzivnějšími předklony a stojem na hlavě. 

Laboratoř: Poněkud intenzivnější lekce zaměřená zejména na rozvíjení záklonových pozic. Věnujeme se též rozhýbávání kyčlí, lopatek… a pak pokusům:) např. strkání nohou za krk, balancování na předloktích, rukou atp. Lekce je vhodná pro toho, kdo pravidelně cvičí a chce svoji praxi posouvat dál, popř. si bez ambicí užít energii náročnějšího cvičení ve skupině:)

Na všechny lekce prosím přicházejte 10 minut před zahájením.
Podložku na cvičení noste prosím vlastní, v tělocvičně nejsou k dispozici.