Rozvrh

V novém rozvrhu, platném od září, dochází k „zásadní“ změně. Neboť mojí snahou po celá léta je inspirovat k vlastní samostatné pravidelné (pokud možno denní) praxi, tak od září otevírám pro zájemce, jak z řad začátečníků tak těch, kdo již navštěvují moje lekce, kteří chtějí sami cvičit, ale nevědí jak na to, lekce, které budou „přípravou“ na samostatné cvičení. Budou v pondělí večer. Lekce budou zpočátku vedené, probírána bude zkrácená a upravená verze první série ashtanga vinyasy , ktará je časově i fyzicky méně náročná než celá série, řešit budeme samozřejmě i dýchání. Od listopadu pak lekce již nebudou vedené, ale poběží stylem „Mysore“, kde již každý cvičí sám a úkolem lektora je pomáhat, radit, opravovat a dále individuálně rozvíjet praxi cvičících.

Rozvrh pro období září – prosinec 2018 :

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
18:00 – 19:30
Krátká první / Mysore
Jindřišská
18:00 – 19:30
Pokročilí
Jindřišská
19:00 – 20:30
Předklony
Jindřišská
19:00 – 20:30
Záklony
Jindřišská

Krátká 1. série / Mysore:  Lekce specielně určené zájemcům o samostatné praktikování – viz podrobnější popis nahoře.  Během září a října je probírána zkrácená první série: manuál krátká první série (pdf) .

Předklony: Lekce volně vychází z I. série Ashtanga Vinyasy zařazeny jsou však i jiné pozice. Lekce bývají tematicky orientované, někdy více na rozhýbání kyčlí, jindy na kultivaci středu těla nebo na uvolnění horních končetin atp. Ústředním prvkem je však dýchání a technika předklonů. Lekce jsou vhodné pro ty, kom vyhovuje vedené cvičení 1 – 2x týdně, vhodné jsou i pro začátečníky. Na lekce není nutná rezervace.

Záklony: Lekci sleduje II. sérii Ashtangy. Ústředním tématem je jemný úvod do záklonů a převrácených pozic – stoj na předloktí a na hlavě. Doporučuji ji každému, kdo si doma pravidelně cvičí a předklánění mu nečiní problémy.

Pokročilí: Lekce vedená v duchu hesla: „Jóga začíná tam kde končí jógová podložka!“ tzn. užíváme si záklonů, stojů na hlavě, rukou, kroutíme se všemožně a bavíme se u toho. Lekce rozhodně není pro začátečníky, ale pro ty, kdo pravidelně cvičí.

Adresy:

JINDŘIŠSKÁ – Gymnázium prof. J.Patočky – Jindřišská 36, Praha 1
MASARYKOVO Nádraží. – V odjezdové hale, přesně u začátku 7. koleje jsou dveře s cedulkou „joga“, tělocvična je v 1. patře. – https://mapy.cz/s/1d733

Na všechny lekce prosím přicházejte 10 minut před zahájením.
Podložku na cvičení noste prosím vlastní.

Cena za lekci je 200,- Kč