Základy praxe – Klášter Teplá 19.-22.8.2021

Prodloužený víkend od čtvrtka 19.8. do neděle 22.8. s možností příjezdu v pátek večer (do 19:00)

Pravidelné praktikování jógových ásan má příznivý vliv na naši pozornost, kterou přivádí dovnitř a přispívá tak k většímu sebeuvědomění, nadhledu a klidu. Vedle toho působením na orgány, nervový, oběhový a lymfatický systém a hormonální žlázy přispívá k upevnění zdraví. V neposlední řadě rozvíjí a udržuje fungující pohybový aparát. Pročež cvičit se vyplatí:)

Cílem a obsahem tohoto víkendu je napomoci k zahájení samostatné praxe, která, aby měla přínos, je ideálně každodení. Mým cílem je nabídnout program, který bude jednoduchý a krátký, tak aby se dal snadno zařadit do života, ale aby zároveň již přinášel nějaké postřehnutelné výsledky, které pak mohou být dobrou motivací k dalšímu postupnému prodlužování a rozvíjení praxe.

Základem praxe je dýchání, které samo o sobě má silný vliv na naše zdraví a psychiku. Dále je důležité správně pochopit techniku předklonů, neboť právě ty nejvíce ze všech ásan mohou příznivě působit na zdravotní stav. Správné zvládnutí předklonů je pak předpokladem k správnému a nedestruktivnímu zvládnutí i dalších ásan.

Program setkání:

a) Dýchání: úplný výdech, pánevní dno, zvědomění břišní stěny – horní a dolní břicho, kapalabhátí, nádech „do beder“, úplný nádech ve čtyřech krocích. Dech v ásanách – co jej omezuje, čeho se vyvarovat…

b) Série: Pozdrav slunci, 7 pozic ve stoji, několik základních předklonů v sedu, rotace, jednoduchý záklon, svíčka a závěrečné pozice. Vedená relaxace, mj. na zvědomění dechu.

c) Technické lekce: Nohy jako základ stojných pozic a držení těla. Technika předklonů skrze vědomé dýchání.

Akce je vhodná pro úplné začátečníky, pokud mají vztah k fyzicky trochu náročnějšímu cvičení. Jinak je určena tomu, kdo navštěvuje moje živé lekce, nebo praktikuje dle videí na http://online.ashtanga.cz .

Rozvrh lekcí:
Pátek 7:00 – 9:45, 19:00 -20:00
Sobota 7:00 – 9:45, 16:30 – 19:00
Neděle 7:00 – 10:00

Ceny:
Cvičení pátek ráno – neděle 2400,- + ubytování 3noci (po 500,- Kč/noc) 1500 = 3900,- Kč
Cvičení pátek večer – neděle 2000,- + ubyt. 2 noci 1000 = 3000,- Kč
(Jednolůžkový pokoj je za 690,- Kč/noc).

Ubytování: Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz

Odkaz na mapu: Hotel Klášter Teplá u Mariánských Lázní:  http://www.mapy.cz/s/ac3t 

Stravování: snídaně formou bufetu (k výběru bývá musli, jogurt, chleba sýr, džem, med, něco zeleniny i ovoce, vejce, džus, čaj a kafe…) jsou v ceně ubytování.

S sebou doporučuji vzít:
1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení
4. plavky – v okolí přírodní koupání, popř. bazén v Mariánských lázních

Doprava individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny.

Okolí je bohaté na památky a zajímavosti: vedle samotného kláštera Premonstrátů jsou to např., Zámky Bečov a Kynžvart nebo blízké Mariánské lázně, či vzdálenější Loket nad Ohří, Karlovy Vary, hornické muzeum v Plané… Okolí je vhodné i na cykloturistiku, koupání.

Přihlášky, dotazy prosím e-mailem: ashtanga.cz@gmail.com

Možno je přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 250,-Kč)
V hotelu nechtějí psi.