Základy praxe – Prodloužený víkend v klášteře Teplá od čtvrtka 21.7. do neděle

Prodloužený víkend od čtvrtka 21.července. do neděle 24.7.2022 s možností příjezdu v pátek večer (do 19:00)

Pravidelné praktikování jógových ásan má příznivý vliv na naši pozornost, kterou přivádí dovnitř a přispívá tak k většímu sebeuvědomění, nadhledu a klidu. Vedle toho působením na orgány, nervový, oběhový a lymfatický systém a hormonální žlázy přispívá k upevnění zdraví. V neposlední řadě rozvíjí a udržuje fungující pohybový aparát. Pročež cvičit se vyplatí:)

Cílem a obsahem tohoto víkendu je napomoci k zahájení samostatné praxe, která, aby měla přínos, je ideálně každodenní. Seznámíme se tedy s programem cvičení, který je jednoduchý a časově akceptovatelný:) tak aby se dal snadno zařadit do života, ale aby zároveň již přinášel nějaké postřehnutelné výsledky, které pak mohou být dobrou motivací k dalšímu postupnému prodlužování a rozvíjení praxe.

Základem praxe je dýchání, které samo o sobě má silný vliv na naše zdraví a psychiku. Dále je důležité správně pochopit techniku předklonů, neboť právě ty nejvíce ze všech ásan mohou příznivě působit na zdravotní stav. Správné zvládnutí předklonů je pak předpokladem k správnému a nedestruktivnímu zvládnutí i dalších ásan.

Program setkání:

a) Dýchání: úplný výdech, pánevní dno, zvědomění břišní stěny – horní a dolní břicho, kapalabhátí, nádech „do beder“, úplný nádech ve čtyřech krocích. Dech v ásanách – co jej omezuje, čeho se vyvarovat…

b) Série: Velmi blízká té, která je cvičena na základních lekcích viz https://www.ashtanga.cz/wp-content/uploads/2022/03/Sestavy-cvicene-na-lekcich.pdf nebo kterou naleznete na https://online.ashtanga.cz v „programu 21 ásan“.

c) Technické lekce: Nohy jako základ stojných pozic a držení těla. Technika předklonů.

Akce je vhodná pro úplné začátečníky, pokud mají vztah k fyzicky trochu náročnějšímu cvičení. Jinak je určena tomu, kdo navštěvoval moje živé lekce, nebo praktikuje dle videí na http://online.ashtanga.cz .

Rozvrh lekcí:
Pátek 7:00 – 9:45, 19:00 -20:00
Sobota 7:00 – 9:45, 16:30 – 19:00
Neděle 7:00 – 10:00

Ceny:
Příjezd čtvrtek, cvičení pátek ráno – neděle 2400,- + ubytování 3noci (po 600,- Kč/noc) 1800 = 4200,- Kč
Cvičení pátek večer – neděle 2000,- + ubyt. 2 noci 1200 = 3200,- Kč
(Jednolůžkový pokoj je za 700,- Kč/noc).

Ubytování: Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz

Odkaz na mapu: Hotel Klášter Teplá u Mariánských Lázní:  http://www.mapy.cz/s/ac3t 

Stravování: snídaně formou bufetu (k výběru bývá musli, jogurt, chleba sýr, džem, med, něco zeleniny i ovoce, vejce, džus, čaj a kafe…) jsou v ceně ubytování.

S sebou doporučuji vzít:
1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení
4. plavky – v okolí přírodní koupání, popř. bazén v Mariánských lázních…

Doprava individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny.

Okolí je bohaté na památky a zajímavosti: vedle samotného kláštera Premonstrátů jsou to např., Zámky Bečov a Kynžvart nebo blízké Mariánské lázně, či vzdálenější Loket nad Ohří, Karlovy Vary, hornické muzeum v Plané… Okolí je vhodné i na cykloturistiku, koupání.

Přihlášky, dotazy prosím e-mailem: ashtanga.cz@gmail.com

Možno je přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 250,-Kč)
V hotelu nechtějí psi.