Velmi prodloužený víkend v klášteře Teplá od 1.7. (pátek – středa) téma Rozvíjení praxe

Prodloužený víkend od čtvrtka 14.července. do neděle 17.7.2022 s možností příjezdu v pátek večer (do 19:00)

Program tohoto víkendu je zaměřen na prohloubení a rozšíření ásanové praxe. Přímo navazuje na program víkendů Základy praxe a také video-kurzu na htpps://online.ashtanga.cz . Tématem tohoto setkání bude mj. opakování práce s nohama v stojných ásanách, ale hlavně bezbolestné zaklánění a převrácené pozice, tedy zejména stoj na hlavě. Záklonové pozice jsou nezbytnou kompenzací předklonů, mají vliv na celkovou hybnost páteře a kondici meziobratlových disků. Praxe záklonů s pojená se správným dýcháním dokáže „rozhýbat“ energetický systém těla a třeba i odkrýt zadržované emoce… Technicky zvládnuté záklony nebolí a neubližují – a o to nám půjde v první řadě:)

Program:

  1. Dýchání: Budeme dále rozvíjet techniku dechu ze Základního kurzu, krom toho přibereme Švána bhastriku a agnisára krijá jako techniky pomáhající zvědomění břišní stěny a procesu dýchání, probereme techniku dechu v záklonech.
  2. Série: blízká té, která je cvičena na rozvíjecích lekcích viz https://www.ashtanga.cz/wp-content/uploads/2022/03/Sestavy-cvicene-na-lekcich.pdf .
  3. Technické lekce: Základní rozhýbání kyčlí, technika záklonů, ladění pozdravu slunci…

Akce je určena tomu, kdo již má zkušenosti s „nádechem přes bedra“ a s ním spojenou technikou předklonů tj. praktikujícím dle Základů praxe na on-line.ashtanga.cz, absolventům víkendů či seminářů s tématem „Základy praxe“ a návštěvníkům pravidelných lekcí. Akce není vhodná pro naprosté začátečníky.

Rozvrh lekcí:
Pátek 19:00 -20:00
Sobota – úterý 7:00 – 9:45, 17:00 – 19:00
Středa 7:00 – 10:00

Ceny:
Cvičení pátek večer – středa dopol. 3900,-kč  + ubyt. 5 noci (po 600,- Kč/noc) 3000,- = 6900,-Kč
(Jednolůžkový pokoj je za 700,- Kč/noc).

Ubytování: Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz

Odkaz na mapu: Hotel Klášter Teplá u Mariánských Lázní:  http://www.mapy.cz/s/ac3t 

Stravování: snídaně formou bufetu (k výběru bývá musli, jogurt, chleba sýr, džem, med, něco zeleniny i ovoce, vejce, džus, čaj a kafe…) jsou v ceně ubytování.

S sebou doporučuji vzít:
1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení
4. plavky – v okolí přírodní koupání, popř. bazén v Mariánských lázních…

Doprava individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny.

Okolí je bohaté na památky a zajímavosti: vedle samotného kláštera Premonstrátů jsou to např., Zámky Bečov a Kynžvart nebo blízké Mariánské lázně, či vzdálenější Loket nad Ohří, Karlovy Vary, hornické muzeum v Plané… Okolí je vhodné i na cykloturistiku, koupání.

Přihlášky, dotazy prosím e-mailem: ashtanga.cz@gmail.com

Možno je přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 250,-Kč)
V hotelu nechtějí psi.