Jóga-víkend v klášteře Teplá 16. – 18. června

Druhý letošní jóga-víkend v klášteře bude zaměřený na rozvíjení jógové praxe. Věnovat se samozřejmě budeme technice dýchání a to zejména ve vztahu k záklonovým ásanám. Cvičit budeme Rozšířenou sestavu – Foto lekcí – List 1 , ošperkujeme si ji však několika obtížnějšími ásanami. V technické lekci se budeme věnovat zejména záklonům a nácviku stoje na hlavě. V sobotu i neděli bude vyhrazen čas na základní techniky pránájamy. Akce není vhodná pro toho, kdo se s jógou ještě nikdy nesetkal.

Jako nadstavbový program bych, kdo bude mít chuť, nabídl: Informační půst – zkusíme zpomalit, nesjíždět mobily, nečíst, míň mluvit, méně myslet, dle počasí posedět v parku… Proč? Viz příspěvek Co je jóga – Nijama v Joga blogu:)

Letní jóga-víkendy v klášteře Teplá u Mariánských lázní mají již 10-ti letou tradici. Atmosféra kláštera a sálu ve kterém cvičíme, za léta navázané vztahy s místnimi a „zapomenutost“ Slavkovského lesa, na jehož hranici se klášter nachází, přispívají k tomu, že jógování se zde opravdu daří:)

Rozvrh lekcí

Pátek  19:00 – 20:00 – cvičení se zaměřením na stojné ásany
Sobota 7:00 – 9:45, 16:30 – 19:00 – ráno dýchání a cvičení série, odpoledne techniky
Neděle 7:00 – 10:00 – ráno dýchání a cvičení série

Cena

Cvičení (pátek večer – neděle) 2100,- Kč + ubyt. 2 noci (po 700,- Kč/noc 1400) = 3500,- Kč
(Jednolůžkový pokoj je za 800,- Kč/noc).

Ubytování v klášteře

Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz . Odkaz na mapu:  http://www.mapy.cz/s/ac3t 

Stravování – snídaně

V ceně ubytování jsou snídaně formou švédského stolu. Běžný strávník bude s nabídkou spokojen. Vegetarián to snad 2 dny zvládne:) 
Standardně restaurace nabízí jsou rajčata, okurky, sýry plátkové a tavené, vajíčka, jogurt, musli, máslo, džem, šunka, párky, paštika, salám. Nepravidelně: ovoce- jablka, melouny, pomeranče, a dál někdy paprika, pomazánka vejce, rybičky, někdy nějaká buchta nebo koláč… 

Hotelová restaurace svým menu na vegetariány necílí, nicméně  přislíbeno, že něco jedlého vegetariánského v nabídce mít bude…

S sebou doporučuji vzít

1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení

Doprava

Doprava je individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny. Týden před odjezdem ještě pošlu email s podrobnostmi a případné domluvě na spolujízdách. Do Teplé jede též vlak s přestupem v Mariánských lázních. Od nádraží je to do kláštera 1,5 km.

Přihlášky prosím e-mailem: mailto: ashtanga.cz@gmail.com

Dotazy také e-mailem, popř. tel: 608044076

Můžete přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 350,-Kč)
V hotelu nechtějí psi.