Rozvíjení praxe – Velmi prodloužený víkend v klášteře Teplá od středy 5.7. do neděle

Velmi prodloužený víkend na téma rozvíjení praxe jógy od 5.7. do 9.7.2022

Program tohoto víkendu je zaměřen na prohloubení a rozšíření ásanové praxe jógy. Přímo navazuje na program víkendů Základy praxe a také video-kurzu na online.ashtanga.cz . Tématem tohoto setkání bude mj. opakování práce s nohama v stojných ásanách, ale hlavně bezbolestné zaklánění a převrácené pozice, tedy zejména stoj na hlavě. Záklonové pozice jsou nezbytnou kompenzací předklonů, mají vliv na celkovou hybnost páteře a kondici meziobratlových disků. Praxe záklonů s pojená se správným dýcháním dokáže „rozhýbat“ energetický systém těla a třeba i odkrýt zadržované emoce… Technicky zvládnuté záklony nebolí a neubližují – a o to nám půjde v první řadě:) Podíváme se i na stoje na hlavě a vybrané obtížnější – zajímavější ásany a zařadíme je i do série – ta je podobné té kterou cvičíme na lekcích – Rozvíjení.

Program

  1. Dýchání: Budeme dále rozvíjet techniku dechu ze Základního kurzu, krom toho přibereme Švána bhastriku a agnisára krijá jako techniky pomáhající zvědomění břišní stěny a procesu dýchání, probereme techniku dechu v záklonech.
  2. Série: blízká té, která je cvičena na rozvíjecích lekcích viz Foto-lekci.pdf
  3. Technické lekce: Základní rozhýbání kyčlí, technika záklonů, ladění pozdravu slunci…

Akce je určena tomu, kdo již má zkušenosti s „nádechem přes bedra“ a s ním spojenou technikou předklonů tj. praktikujícím dle Základů praxe na on-line.ashtanga.cz, absolventům víkendů či seminářů s tématem „Základy praxe“ a návštěvníkům pravidelných lekcí. Akce není vhodná pro naprosté začátečníky.

Rozvrh lekcí

Středa, 17:00 -19:00
Čtvrtek – Sobota 7:00 – 9:30, 17:00 – 19:00
Neděle 7:00 – 10:00

Ceny

Příjezd středa odpoledne: cvičení večer – neděle 3700,- + ubytování 4 noci (po 700,- Kč/noc) 2800 = 6500,- Kč
Příjezd v pátek večer: cvičení pátek večer – neděle 2100,- + ubyt. 2 noci 1400 = 3500,- Kč
(Jednolůžkový pokoj je za 700,- Kč/noc).

Ubytování: 

Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz . Odkaz na mapu:  http://www.mapy.cz/s/ac3t 

Stravování – snídaně

V ceně ubytování jsou snídaně formou švédského stolu. Běžný strávník bude s nabídkou spokojen, vegetarián to 2 dny zvládne:) 
Standardně restaurace nabízí jsou rajčata, okurky, sýry plátkové a tavené, vajíčka, jogurt, musli, máslo, džem, šunka, párky, paštika, salám. Nepravidelně: ovoce- jablka, melouny, pomeranče, a dál někdy paprika, pomazánka vejce, rybičky, někdy nějaká buchta nebo koláč… 

Hotelová restaurace svým menu na vegetariány necílí, nicméně  je přislíbeno, že něco jedlého vegetariánského v nabídce mít bude…

S sebou doporučuji vzít

1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení
4. plavky – v okolí přírodní koupání, popř. bazén v Mariánských lázních…

Doprava

Doprava je individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny. Týden před odjezdem ještě pošlu email s podrobnostmi a případné domluvě na spolujízdách. Do Teplé jede též vlak s přestupem v Mariánských lázních. Od nádraží je to do kláštera 1,5 km.

Přihlášky prosím e-mailem: mailto: ashtanga.cz@gmail.com

Dotazy také e-mailem, popř. tel: 608044076

Můžete přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 350,-Kč)
V hotelu nechtějí psi.