Rozvíjení praxe jógy – prodloužený víkend v klášteře Teplá od čtvrtka 13.července

Prodloužený víkend od čtvrtka 13.7. do neděle 16.7. s možností příjezdu v pátek večer (do 19:00)

Na programu víkendu je prohloubení a rozšíření ásanové praxe jógy. Přímo navazuje na program víkendů Základy praxe a také video-kurzu na online.ashtanga.cz . Tématem tohoto setkání bude mj. opakování práce s nohama v stojných ásanách, ale hlavně bezbolestné zaklánění a převrácené pozice, tedy zejména stoj na hlavě. Záklonové pozice jsou nezbytnou kompenzací předklonů, mají vliv na celkovou hybnost páteře a kondici meziobratlových disků. Praxe záklonů s pojená se správným dýcháním dokáže „rozhýbat“ energetický systém těla a třeba i odkrýt zadržované emoce… Technicky zvládnuté záklony nebolí a neubližují – a o to nám půjde v první řadě:) Podíváme se i na stoje na hlavě a vybrané obtížnější – zajímavější ásany a zařadíme je i do série – ta je podobné té kterou cvičíme na lekcích – Rozvíjení –  viz Foto-lekci.pdf

Zabývat se budeme zejména záklonovými pozicemi. Dálším tématem budou balanční pozice ve stoji, a stoj na hlavě. Řešit samozřejmě budeme i otázky plynoucí s vlastní samostatné praxe.

Akce je určena tomu, kdo již trochu cvičí a zvládá v předklonech „nádech přes bedra“. Akce není vhodná pro naprosté začátečníky.

Program:

  1. Dýchání: Budeme dále zdokonalovat techniku dechu ze Základního kurzu a Rozvíjení praxe I a přidáme vlídný úvod do pránájámy a to v podobě vědomého zpomalení výdechu a nádechu.
  2. Série: Pozdravy slunci, základní pozice ve stoji budou doplněny o balanční pozice, předklony a rotace budou doplněny o náročnější varianty s poloviční padmásanou, pilovány budou záklonové ásany a stoje na hlavě.
  3. Technické lekce: nohy, rozhýbávání kyčlí, prohloubení techniky záklonů, návod jak doma nacvičovat stoj na hlavě.

Rozvrh lekcí

Pátek 7:00 – 9:45, 19:00 -20:00
Sobota 7:00 – 9:45, 16:30 – 19:00
Neděle 7:00 – 10:00

Ceny

Příjezd čtvtrek večer: cvičení pátek ráno – neděle 2500,- + ubytování 3 noci (po 700,- Kč/noc) 2100 = 4600,- Kč
Příjezd v pátek večer: cvičení pátek večer – neděle 2100,- + ubyt. 2 noci 1400 = 3500,- Kč
(Jednolůžkový pokoj je za 800,- Kč/noc).

Ubytování: 

Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz . Odkaz na mapu:  http://www.mapy.cz/s/ac3t 

Stravování – snídaně

V ceně ubytování jsou snídaně formou švédského stolu. Běžný strávník bude s nabídkou spokojen. Vegetarián to snad 2 dny zvládne:) 
Standardně restaurace nabízí jsou rajčata, okurky, sýry plátkové a tavené, vajíčka, jogurt, musli, máslo, džem, šunka, párky, paštika, salám. Nepravidelně: ovoce- jablka, melouny, pomeranče, a dál někdy paprika, pomazánka vejce, rybičky, někdy nějaká buchta nebo koláč… 

Hotelová restaurace svým menu na vegetariány necílí, nicméně  přislíbeno, že něco jedlého vegetariánského v nabídce mít bude…

S sebou doporučuji vzít

1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
3. oblečení na cvičení
4. plavky – v okolí přírodní koupání, popř. bazén v Mariánských lázních…

Doprava

Doprava je individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny. Týden před odjezdem ještě pošlu email s podrobnostmi a případné domluvě na spolujízdách. Do Teplé jede též vlak s přestupem v Mariánských lázních. Od nádraží je to do kláštera 1,5 km.

Přihlášky prosím e-mailem: mailto: ashtanga.cz@gmail.com

Dotazy také e-mailem, popř. tel: 608044076

Můžete přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 350,-Kč)
V hotelu nechtějí psi.