Základy praxe – Prodloužený víkend v klášteře Teplá od čtvrtka 27.7. do neděle

Prodloužený jógový víkend od čtvrtka 27. do 30.7.2022 s možností příjezdu v pátek večer do 19:00

Pravidelné praktikování jógových ásan, jejichž ústředním prvkem je dýchání, má příznivý vliv na naši pozornost, kterou přivádí dovnitř a přispívá tak k většímu sebeuvědomění, nadhledu a klidu. Vedle toho působením na orgány, nervový, oběhový a lymfatický systém a hormonální žlázy přispívá k upevnění zdraví. V neposlední řadě rozvíjí a udržuje fungující pohybový aparát. Pročež cvičit se vyplatí:)

Cílem a obsahem tohoto víkendu je mj. napomoci k zahájení samostatné praxe, která, aby měla přínos, je ideálně každodenní. Seznámíme se tedy s programem cvičení, který je jednoduchý a časově akceptovatelný:) tak aby se dal snadno zařadit do života, ale aby zároveň již přinášel nějaké postřehnutelné výsledky, které pak mohou být dobrou motivací k dalšímu postupnému prodlužování a rozvíjení praxe.

Základem praxe je dýchání, které samo o sobě má silný vliv na naše zdraví a psychiku. Zdravotně terapeutické – preventivní jsou předklonové pozice. Klíčové je proto správné pochopení techniky předklonů. Správné zvládnutí předklonů je pak předpokladem k správnému a nedestruktivnímu zvládnutí i dalších ásan. Akce je vhodná pro toho kdo již trochu cvičí ať již na vedených lekcích nebo samostatně (třeba dle videí na online.ashtanga.cz . Neboť budeme dost cvičit, tak pro naprosté začátečníky je důležité, aby byli zvyklí se pravidelně hýbat – cvičit, sportovat.

Letní jóga-víkendy v klášteře Teplá u Mariánských lázní mají již 10-ti letou tradici. Atmosféra kláštera a sálu ve kterém cvičíme, za léta navázané vztahy s místními a „zapomenutost“ Slavkovského lesa, na jehož hranici se klášter nachází, přispívají k tomu, že jógování se zde opravdu daří:)

Program setkání:

  1. Dýchání: Budeme dále rozvíjet techniku dechu – úplné vydechnutí, nadecnutí do beder… . Techniky na zvědomění břišní stěny.
  2. Série: blízká té, která je cvičena na základních lekcích viz Foto-lekci.pdf
  3. Technické lekce: Technika předklonů a rotací, ladění pozdravu slunci a technika vyniás – přechodů mezi pozicemi.

Rozvrh lekcí:

Pátek 7:00 – 9:45, 19:00 -20:00
Sobota 7:00 – 9:45, 16:30 – 19:00
Neděle 7:00 – 10:00

Ceny

Příjezd čtvrtek, cvičení pátek ráno – neděle 2500,- + ubytování 3noci (po 700,- Kč/noc) 2100 = 4600,- Kč
Cvičení pátek večer – neděle 2100,- + ubyt. 2 noci 1400 = 3500,- Kč
(Jednolůžkový pokoj je za 800,- Kč/noc).

Ubytování v klášteře

Hotel Klášter Teplá u Mariánských lázní, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením: www.hotelklastertepla.cz . Odkaz na mapu:  http://www.mapy.cz/s/ac3t 

Stravování – snídaně

V ceně ubytování jsou snídaně formou švédského stolu. Běžný strávník bude s nabídkou spokojen, vegetarián to 2 dny zvládne:) 
Standardní nabídka je: rajčata, okurky, sýry plátkové a tavené, vajíčka, jogurt, musli, máslo, džem, šunka, párky, paštika, salám; Nepravidelně: ovoce- jablka, melouny, pomeranče, a dál někdy paprika, pomazánka vejce, rybičky, někdy nějaká buchta nebo koláč… 

Hotelová restaurace svým menu na vegetariány necílí, nicméně  je přislíbeno, že něco jedlého vegetariánského v nabídce mít bude…

S sebou doporučuji

  1. neklouzavou podložku na cvičení – je nutná, v sále kde cvičíme je dlažba
  2. deku (hodí se při dýchání a relaxaci).
  3. oblečení na cvičení
  4. Neberte s sebou prosím psi. V hotelu je nechtějí.

Doprava

Doprava je individuální, autem z Prahy je to ca 2 hodiny. Týden před odjezdem ještě pošlu email s podrobnostmi a případné domluvě na spolujízdách. Do Teplé jede též vlak s přestupem v Mariánských lázních. Od nádraží je to do kláštera 1,5 km.

Přihlášky prosím e-mailem: mailto: ashtanga.cz@gmail.com

Dotazy také e-mailem, popř. tel: 608044076

Možno je přijet i s necvičícím partnerem, dětmi… (děti do 3 let ubytování zdarma, 3-10 let 250,-Kč)
V hotelu nechtějí psi.