Aktuality

31.1.2023 V příštím týdnu odpadnou všechny lekce tj. v pondělí 6.2., úterý 7.2. a ve čtvrtek 9.2.

31.1.2023 Základní kurz na online.ashtanga.cz je hotov v použitelné podobě, dnes jsem doplnil poslední pdf manuály s popisem a vyobrazením pozic. Cekají jej ještě postupné kosmetické úpravy – zvuk či obraz některých videí. Pokud kurz používáte, nebo budete:) budu rád za připomínky, pokud tam objevíte nějaké nejasnosti, nesrovnalosti či chyby. Děkuji!

30.1.2023 První etapa rekonstrukce Základního kurzu na online.ashtanga.cz víceméně dokončena – přidány Série 21 a 22 ásan a to vč. pdf manuálů. Dále byly do základního kurz přesunuty Série 24 až 28 ásan (Serie 28 asan je vyvrcholením kurzu, ale výhledově ji přetočím kvůli špatné kvalitě obrazu) . Videa Týdeního programu 21 ásan nyní najdete v sekci Archiv. Další etapou práce na kurzu bude předělání některých výukových videí (špatný zvuk) ze sekce „Ásany podrobně“ a dodělání chybějících. Pak se pustím do navazujícího kurzu.

27.1.2023 – Pokračuji v rekonstrukci Základního kurzu na online.ashtanga.cz byla přidána videa Série 14, 16, 18, 19 a 20 ásan. Všechna jsou doplněna Manuálem s fotkami ásan v dané sérii a jejich popisem.

25.1.2023 jsem zahájil rekonstrukci Základního kurzu na online.ashtanga.cz (začínáme cvičit). Nahrazena byla videa Série 10 a 12 ásan . Kvalitou obrazu i zvuku jsou lepší než původní. Došlo v nich i k drobné změně řazení pozic a hlavně doplněna jsou o vinyásy – dynamické přechody mezi pozicemi. Dále k videím Série 4 až 12 byly předány manuály v PDF s fotografickým vyobrazením ásan a jejich popisem. To vše je v souladu s novou koncepcí, která vychází z původní idey živelně vzniklé během COVIDu, ale doladěné na základě zkušeností od té doby posbíraných během natáčení, vlastní praxe a hlavně během lekcí, na kterých cvičíme to samé co je na videích. Do konce února plánuji postupně na web nahrát/nahradit Série 14 – 22 ásan. Po té začnu s obměnou videí vysvětlujících jednotlivé ásany.