Jóga Praha 1 – rozvrh lekcí

Pondělí 18:00 – 19:30

Rozšířená sestava komentovaná – Tato lekce jógy rozvíjí lekci úterní, obsahuje trochu víc pozic, lehce obtížnější varianty základních ásan, pozornost je více zaměřena na dýchání v pozicích – viz  Program lekcí – Sestavy (pdf)

Úterý 18:00 – 19:30

Základní sestava – Lekce vhodná pro toho, kdo začíná, zařazeny jsou jednodušší varianty pozic, úvodní dýchání. Pozornost je věnována formě pozic – viz Program lekcí – Sestavy (pdf)

Čtvrtek 18:00 – 19:30

Rozšířená sestava na dechové vlně – Lekce obsahem takřka shodná s pondělní  je zaměřena na rytmus cvičení – ústředním prvkem je dýchání a  průvodní komentář je minimalizovaný, vše cvičené „pouze“ ukazuji – „předcvičuji“.  viz Program lekcí – Sestavy (pdf)

 

Lekce jsou otevřené – rezervace není nutná.

Cena: 250,- Kč/lekci, na místě.

Adresa:

Lekce s Daliborem Štědronským – jóga Praha 1: Gymnázium prof. J. Patočky, Jindřišská 36, Praha 1. Budova se ukrývá za kostelíkem sv. Jindřicha a sv. Kunhuty u zastávky tram. Jindřišská. Mapy Google: https://goo.gl/maps/XSvEXQKkEk2PuzK76. Tělocvičnu snadno naleznete hned v přízemí 20 m vlevo od vchodu.

Podmínky a pravidla a další

Do školy prosím nevstupujte před 17:45, taková jsou pravidla pronájmu tělocvičny. V 17:45 půjdeme dovnitř společně. Pokud přicházíte později, tak prosím na vrátnici školy oznamte, že jdete na jógu.

Na lekci prosím přicházejte včas, tj. před 18:00. Vypněte prosím zvonění mobilů a během lekce netelefonujte. Psaní zpráv a dělání selfíček je také během cvičení ne zcela vhodné. Díky:)

V tělocvičně jsou parkety. Lze na nich vcelku obstojně cvičit. Pokud však preferujete větší pohodlí, doporučuji si vzít podložku vlastní. V tělocvičně žádné k dispozici nejsou. Jaká by podložka měla být? Mně nejvíc vyhovují yogamats tenké a ne absolutně neklouzavé. Tenká není velká na přenášení. Navíc silné a měkké podložky nejsou dobré na zápěstí a není na nich dobrý kontakt se zemí. Příliš „lepivé“ podložky pak svádí k „věšení“ se do stojných pozic.

Oblečení na cvičení doporučuji především umožňující volný pohyb. Legíny, tepláky, trenky jsou ok. Jít na lekci v upnutých kalhotách je sebetrýzněním, nebo ztrátou času.

Jídlo a pití: Během lekce prosím nejezte a nepijte – proč tomu tak je se dočtete v článku Pití při józe